naše logo

menu

úvodní stránka
úvodní slovo
kontakty
zaměstnanci
školní rok
školní družina
školní jídelna
akce školy
dokumenty
SRPŠ
školská rada
přijímací řízení
projekty
prevence rizikových jevů – rady
pro rodiče
sport a další volnočasové aktivity
sportovní soutěže
další soutěže
fotogalerie
hymna školy
historie školy
napište nám
autor stránek
 

 

fotogalerie - 2011/2012


O husitech

V dějepravě o husitech si Eliška, Míša, Marek a Bárt vyzkoušeli husitské oblečení . Míša a Bárt představovali sedláky , Eliška měšťanku a Marek ozbrojeného měšťana. Také jsme shlédli úryvek z filmu o husitech, abychom měli představu, jak husité válčili. Nakonec jsme si mohli vypůjčit husitské zbraně. Moc se mi to líbilo. Kristýna Dudková, 4.A.
8.11. jsme byli se třídou na přednášce o husitech. Líbilo se mi, že jsme si mohli vyzkoušet historické oblečení a držet v rukou husitské zbraně. Pustili nám filmovou ukázku strategie husitské bitvy. Nejvíc se mi líbilo, jak pán vystřelil z hakovnice. David Buchal, 4.A.
Při dějepravě o husitech mne ustrojili do oblečení ozbrojeného měšťana. Vyzkoušel jsem si drátěnou košili a helmu, pod kterou se ještě oblékala prošívaná čepice. Břicho mi chránil krunýř , na rukou jsem měl rukavice a držel jsem halapartnu. V ukázce z filmu o husitech se mi líbilo, jak stavěli vozy do formace schodů. Poznali jsme i další husitské zbraně- cepy, praky, děla, samostříly. Marek Novotný, 4.A.
8.11. přijel k nám do školy pán, který nám vyprávěl o husitech. Ukázal na Bártovi a Míše, jak se oblékali sedláci. Bárt měl na sobě jednoduché boty z kůže, vlněnou košili přepásanou opaskem, za kterým měl dýku.V ruce držel cep. Bohatší oděv nosili měšťané. Marek měl na sobě výzbroj, jako pravý rytíř. Nakonec jsme se dívali na úryvek z filmu Jan Žižka.Nejvíc se mi líbilo, že jsme si mohli vyzkoušet oblečení a sáhnout na husitské zbraně. Lukáš Bednář, 4.A
8.listopadu jsme šli do počítačové učebny a tam nám jeden pán vyprávěl o době husitské. Vybral si čtyři mé spolužáky..Bárta oblékl jako sedláka, Míša jako sedlačku. Měla hezké šaty, slaměný klobouk a nákrčník. Eliška byla měšťanka, její nákrčník měl na konci rolničku a nosil se i jako klobouk. Marek předváděl ozbrojeného měšťana. Nakonec nám pustil úryvek z filmu. Bylo to zajímavé.                                                                           Bára Čapková,4A.
 

Evropské dotace

virtuální prohlídka
naší školy

nové fotografie

Sportovní den

Pohádkový les

Soutěžení ve čtvrtých třídách

Olympiáda prvňáčků

Vybíjená 3. tříd

Kytice

Návštěva galerie

Nové pískoviště
pro starší děti ŠD

Malá kopaná - okresní finále

Výlety do Klicperova divadla

Čarodějnický rej
1. a 2. oddělení ŠD

Třebechovická laťka 2018

Soutěž třetích tříd
o nejoriginálnější velikonoční vajíčko

Edukativní a zážitkový program s kozami v ŠD 

Masky

Po vánočních prázdninách

Oříšky pro veverku

Zimní olympiáda
dětí 2.A a 2.B

Karneval v ŠD

Charitativní akce
v naší škole

Přebor škol Královéhradeckého kraje v šachu 2018

Besídka pro rodiče

Přeskok přes švihadlo 30 s

Dušičková párty ve 2.B

Recitační soutěž 3. tříd

Houbaření ve 4.C

Spaní ve škole

Noční námořnická plavba ve 2. A