naše logo

menu

úvodní stránka
úvodní slovo
kontakty
zaměstnanci
školní rok
školní družina
školní jídelna
akce školy
dokumenty
SRPŠ
školská rada
GDPR
přijímací řízení
projekty
prevence rizikových jevů – rady
pro rodiče
sport a další volnočasové aktivity
sportovní soutěže
další soutěže
fotogalerie
hymna školy
historie školy
napište nám
autor stránek
 

 

projekty


Sběratelská vášeň

Hnacím motorem každého sběratelství je zájem, nadšení a vášeň. Předmět tohoto zaujetí je libovolný, může to být cokoliv, co sběratele upoutá. Sběratel odhaluje jedinečnost a krásu věcí tím, že je vytrhává z jejich obvyklého prostředí. V kontextu sbírky jsou i předměty, které v každodenním životě působí banálně, mohou přinést pobavení a poučení nejen o sobě samých, ale také o příbuzných oborech, době a prostředí svého vzniku a užívání.
Co bylo inspirací, co sbírají nebo co touží sbírat žáci 5. A jsme zjišťovali v týdnu 
od 2.11. – 6.11. 2015 v projektu nazvaném „Sběratelská vášeň.“
Každý žák nejdříve napsal vyprávění, co sbírali jejich prarodiče, rodiče nebo co sbírají oni sami. V hodině českého jazyku jsme časovali sloveso sbírat, v matematice jsme řešili slovní úlohu o panu Babočkovi, který sbírá motýly a má jich více než pan Admirál. Všechny úkoly a úlohy řešili žáci se zaujetím, avšak největší úspěch sklidily prezentace vlastních sbírek. Kterým jsme se věnovali několik dnů. Tyto prezentace byly přehlídkou všeho možného, co se dá sbírat, čemu se věnovala generace našich babiček a dědečků a čemu se také věnuje generace současná.
Já jsem z generace, kde byly sběratelskou vášní „CÉČKA.“ Možná, že si mnozí z vás vzpomenou a někde vzadu v zásuvce budou mít schovaných pár vzorků. Možná další počin ke sbírce vašich dětí…. Kdo ví?
Všem žákům patří pochvala za skvěle připravené prezentace. Nebylo jednoduché předstoupit před třídu zvědavých spolužáků a představit svou sbírku, na kterou je každý patřičně pyšný. Odměnou byl bouřlivý potlesk od posluchačů.
Prezentace jednotlivých žáků:
Eliška Belščaková,a Lucka Čiháková- figurky LPS, Bui Trung Nghia (Tomáš)- hrací karty z cizích zemí, Jirka Černák- nože, Anička Fifková a Michalka Manychová- pírka od ptáků, Jirka Gabor- video hry, Lukáš Havlíček- turistické známky, Klárka Hojná a Anetka Tichá- albumy z obchodu Penny, Markétka Janků- plyšáci s vykulenýma očima, Jaromír Jarkovský- magnetky z cizích zemí, Venda Javornický- vojenské modely, Kašparová Leona a Kašparová Lucka- plyšáci, Kamil Majoroš- cukříky,ryby, Michalka Manychová- Svět zvířat (výukové karty), Míša Mencl- skautské nášivky, Magda Moravcová- pohledy, Lukáš Moravec- kartičky Pokémonů, Filip Nentvich- poštovní známky, Mirunka Otčenášková- jízdenky, Matyáš Sláma- komixy rodiny Simpsnových.

Některé ukázky slohových prací:

Můj pradědeček sbíral známky z pohledů a dopisů a potom to zdědil můj táta, který to předal mně. Každý pohled či dopis co k nám přijde, tak si z něj odloupnu poštovní známku. Ještě sbírám vystřelené patrony ze zbraní. Můj děda je myslivec a vždycky mi nějaké dá. Chtěl bych sbírat různé plechovky od piva a nebo od energetických drinků. Sbírám různé hokejové puky. Už jich mám dvacet a stále v tom pokračuji. Mám je vystavené na polici. Poštovních známek mám opravdu hodně. Mám Československé a České. S bráchou sbíráme magnetky od Kostíků. Také sbírám různá tetování z různých jogurtů a sušenek. Sbírám fotbalové míče.

Filip Nentvich

Korálky
Moje maminka sbírala už od dětství korálky, protože se jí líbily všechny ty barvičky. Měla ráda žluté, fialové, modré, červené a růžové. Ale nejvíce se jí líbila zelená. Když mi bylo asi sedm, tak mi je mamka předala v krabičce. A mě to potěšilo.
A já s mamkou sbíráme také pohledy. Moje sestra sbírala, když byla mladší, sáčky od čajů. Můj taťka sbíral CD svých oblíbených zpěváků a skupin. A já sbírám různé krásné dopisy a pohledy.

Eliška Belščaková

Nášivky
Nášivky jdou sbírat ve Skautu. Jdou sbírat: vlčci, světýlka a odborky.
Tři bílé tesáky jsou tři nejvyšší zkoušky vlčat:
1. Ujít 5 km a nakreslit obrázkovou mapu.
2. 6 hodin pozorovat tábor a nebýt viděn.
3. O půlnoci ujít stezku odvahy.
Slibový odznak:
Vlčácký slib:
Slibuji, že se vynasnažím být poslušným vlčetem své smečky, a že každý den vykonám alespoň jeden dobrý skutek.

Míša Mencl

Básně
Jakmile má prababička někde slyšela pěknou báseň, napsala si ji do svého deníčku, který měla stále u sebe. Psala jen nejhezčí básně, které pak četla svým dětem. Děti ji pozorně poslouchaly a chtěly, aby četla dál a dál. Když jsem se to dozvěděla, tak jsem chtěla vědět více, ale nikdo mi neřekl nic víc. Hodně mě to zaujalo.
Já bych chtěla sbírat plechovky.

Nikolka Myšíková

Už od dětství něco sbírám. Asi první byly kamínky, které jsem sbíral u řeky s mamkou. Kamínky jsem sbíral, ale i kupoval. Kupoval jsem je obzvlášť na školních výletech. Kupoval jsem kamínky buďto ve svém znamení, nebo když se mi prostě líbily. Sbíráme s mamkou i známky. Máme pro ně i album, ale to už je plné. Mamka má to album už od 9 let, takže ho máme už 31 let. Moje maminka chodí do práce na poštu, takže mi někdy nějaké známky přinese. Také máme sbírku mincí. Starších i současných a taky z různých zemí. Jednu jsme našli zahrabanou v zemi za sokolovnou. Sbírám i nože. Jeden nůž jsem našel na zahradě na kopci. Jeden jsem si koupil a jeden mi dal strejda.

Jirka Černák

Jízdenky
Můj taťka sbírá propisky. Já sbírám jízdenky. Sbírám různé druhy: Elfíkovy jízdenky, 
Běžné jízdenky, brněnské jízdenky, atd. Hrajeme si na vlak. Někdo je cestující, někdo pokladník, někdo razítkovač. Chtěla bych mít alespoň jednu jízdenku z každého kraje. Zjistila bych, jak vypadají různé druhy a také, jaký kraj to má nejlehčí a jaký kraj má nejhezčí jízdenky. Zatím se mi nejvíc líbí Elfíkovy jízdenky, protože jsou barevné a jsou na nich básničky o cestování.

Mirunka Otčenášková

Námořnické čepice a doutníky
Když byl můj děda mladý, tak byl kuchař u námořníků a procestoval snad celý svět. Byl v Africe, možná i v Indii. Na lodi byl hodně dlouho a mezitím nasbíral asi 15 námořnických čepic a 5 doutníků. Teď jsou zamknuté na chatě v jeho pokoji, protože tu chatu pronajímá, aby mu to náhodou někdo neukradl.
Když byl u námořníků, to muselo být príma. Houpající se loď, slaná voda a mořský vzduch. Až vyrostu, možná se stanu námořnicí jako děda.

Taťkova sbírka angličáků a časopisů ABC
Taťka byl takový skoro normální kluk. Babička, tedy jeho mamka byla prodavačka v hračkárně a tak si tam taťka chodil po škole hrát s vláčky. Když byl taťka ještě v bříšku, zlomil si nohu a když mu byl jeden rok, tak měl sádru. No a když jeho mamka prodávala v hračkárně, tak mu schovávala angličáky, potom jich už měl hodně.
Časopisy ABC začal odebírat někdy v roce 1900 a něco. Přestal je odbírat v oce 1999. A teď to všechno máme po něm.

Michalka Manychová

Třídní učitelka Renata Žáková 

Evropské dotace


virtuální prohlídka
naší školy

nové fotografie

Medvědi - zimní spáči

Karneval
1. a 2. oddělení ŠD

Přebor škol Královéhradeckého kraje v šachu 2019

Recitační soutěž 4.tříd

Olympiáda v anglickém jazyce - kategorie
8. a 9. roč.

Vánoční soutěž družstev čtvrtých tříd

Se školou na MS

Mikulášská nadílka

Tvořivá soutěž Skřítek Bramburýnek

Okresní přebor škol Hradecka v šachu 2018

Kouzelník Waldini
ve školní družině

Beseda 5. ročníků
s MĚSTSKOU POLICIÍ Třebechovice p.O. 

Projekt Didaktika – Člověk a příroda A

Evropský den
pro nemocné cystickou fibrózou

Čtvrté třídy soutěžily

Školní florbalové turnaje

Podzimní projekt 2.tříd

Včelař

Projekty žáků 4. tříd – 100 let naší republiky

Beseda s příslušníky městské policie

Sportovní den

Pohádkový les

Soutěžení ve čtvrtých třídách

Olympiáda prvňáčků

Vybíjená 3. tříd

Kytice

Návštěva galerie

Nové pískoviště
pro starší děti ŠD

Malá kopaná - okresní finále

Výlety do Klicperova divadla

Čarodějnický rej
1. a 2. oddělení ŠD

Třebechovická laťka 2018

Soutěž třetích tříd
o nejoriginálnější velikonoční vajíčko

Edukativní a zážitkový program s kozami v ŠD 

Masky

Po vánočních prázdninách

Oříšky pro veverku

Zimní olympiáda
dětí 2.A a 2.B

Karneval v ŠD

Charitativní akce
v naší škole

Přebor škol Královéhradeckého kraje v šachu 2018

Besídka pro rodiče

Přeskok přes švihadlo 30 s

Dušičková párty ve 2.B

Recitační soutěž 3. tříd

Houbaření ve 4.C

Spaní ve škole

Noční námořnická plavba ve 2. A